OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
 

Alex a Sebastián

Alex

Alex         

 

                               

Diagnózy: primárny mikrocefalus, epilepsia, DMO, PMR

 

                                         

Náš cvrček

 

         

          Po päťročnom chodení po lekároch a rizikovom tehotenstve sme všetci boli šťastní keď sa Alex 17.1.2005 narodil v termíne. Bol to taký malý cvrček, vážil len 2,65 kg. Po pôrode bol podľa lekárov v poriadku, mal len trochu menšiu hlavičku a zľahka rehabilitoval  s nožičkami, ktoré mal vraj vytočené z polohy v brušku.

 Keď mal Alex 7 mesiacov dostal prvý epileptický záchvat a všetko nabralo rýchly spád. Ďalšie vyšetrenia a genetika ukázali, že hlavným problémom je jeho malá hlavička. Do viac ako troch rokov cvičil Vojtovu metódu, veľmi mu pomohla. Začal však  stagnovať vo vývoji a preto bol čas na zmenu.  Za pomoci dobrých ľudí sme získali financie na relatívne novú liečbu na Slovensku, ktorú zatiaľ poisťovňa neprepláca, ale má veľmi dobré výsledky u detí ako je Alex. Jedná sa o zlúčenie viacerých rehabilitačných metód. V liečbe by sme radi i naďalej pokračovali.

 

Tak ako všetky deti i Alex sa veľmi rád hrá a ešte radšej vyvádza. Najradšej má hračky, ktoré hrajú a najlepšie, keď všetky naraz. Veľmi rád číta, hrá sa s loptou, s kockami a so svojím veľkým kamarátom krtkom. Najväčšia zábava však je vyhádzať topánky zo skrine  a vyprázdniť všetky ostatné skrinky, ktoré má na dosah.  Alex zbožňuje vodu, pláva v kolese, šantí, potápa sa.

Spolu so synom máme okolo seba úžasných ľudí, ktorí nás majú radi a pomáhajú nám. Popri kamarátom v špeciálnej  škôlke, ktorú Alex navštevuje, má i zvieracích kamarátov – psíkov, kone a dokonca i kozu.

 

Alexov vývoj ide stále dopredu. Za ruky prejde pár krôčkou, učí sa detskú znakovú reč, chápe stále viac, učenie ho baví... Už si nerobíme ilúzie, že bude úplne ako zdravé dieťa. Pre nás je dôležité, aby bol šťastný a spokojný.

 

Je to jednoducho NÁŠ CVRČEK